Om os​

Henrik Odér
Indehaver
Daglig ledelse og indkøb
Salg OEM / Industri

Tlf: 51 22 33 72

Mail: henrik@kh-trade.dk

Ken Larsen

Internt salg og indkøb
Winkhaus reservedele

Tlf: 51 22 33 71

Mail: ken@kh-trade.dk

Andreas Holländer
Internt og eksternt salg
Salgskonsulent for byggemarkeder

Tlf: 28 32 05 00

Mail: andreas@kh-trade.dk

Morten Nyhegn

Projektrådgiver

Internt og eksternt salg

Tlf:  28 18 58 70

Mail: morten@kh-trade.dk

Camilla Ørum Odér

IT/Regnskab- og personaleansvarlig

Tlf: 31 10 95 52

Mail: camilla@kh-trade.dk

Chris Pedersen

Logistikassistentelev

​Tlf: 53 37 85 00

Mail: chris@kh-trade.dk​

Harald Ørum

Lager

Anders Johansen

Lager

​​KH TRADE blev stiftet i 1999 af Henrik Odér og Ken Larsen der begge har en fortid hos J.H. Koch A/S i Dragør.

Vi prioriterer kundeservice højest. Vores mål er at svare samme dag hvad enten det er et tilbud eller en teknisk forespørgsel det drejer sig om. Vores funktion er at være lagerholdende for de dele der ikke sælges i store mængder, yde teknisk rådgivning samt være bindeled mellem vore producenter og vore kunder.

KH TRADE er agent for HOPPE AG i Danmark og vi forhandler desuden kvalitets-produkter fra firmaerne RENSON, STADUR, Simonswerk, Joachim Gluske, Heicko Schrauben og Fenoplast.

KH TRADE

CVR: 31900360

Theilgaards Alle 3A,
4600 Køge